MPOSNI
1:13((0:3, 0:7, 1:3))
so 12. 10. 2024 18:00 @ Spojená škola Prešov, MEX 2024/2025, 6.

Muži nepoľavili a pokračujú na víťaznej vlne. Proti Prešovu s troma bodmi.

Túto sobotu sa uskutočnilo 6. kolo Mužskej extraligy, kde si domáci tím FBC DAG Prešov zmeral sily s našim mužským kádrom.

Naši muži už od úvodu zápasu neváhali a po prvej tretine viedli nad domácim celkom 0:3 po rýchlych dvoch góloch už v prvej polovici tretiny a využitej presilovej hre.

V druhej tretine zverenci Tomáša Chválu nepoľavili a súpera naďalej nepustili ku gólovému zakončeniu a po 2. tretine išli do kabíny za stavu 0:10.

V záverečnej tretine sa našim hráčom podarilo premeniť dve presilové hry a trojbodový zápas napokon ukončili výsledkom 1:13.

V tomto zápase sa hattrickom blysla až trojica hráčov: Patrik Pacek, Matúš Ondruška a Bohdan Ponomarenko.

V bráne, ktorou prešiel iba jeden gól súpera, stal so skvelou úspešnosťou 93,33% Ondrej Martanovič.

Muži tak s celkovým výsledkom 1:13 pokračujú na výhernej vlne a umiestňujú sa na priebežnú 4. priečku v tabuľke.

Najbližšie kolo sa odohrá na našej domácej pôde, kde vyzveme v mestskom derby ŠK Lido Prírodovec v sobotu 26. októbra o 14.00 v novom dome športu na Junáckej ulici v Bratislave.

Pozývame vás na ďalší zápas našich mužov a na záver prinášame zhrnutie zápasu z pohľadu asistenta trénera V. Roziaka a prehľad gólov.

Vladimír Roziak - asistent trénera mužov

Myslím si, že zápas bol prakticky v našej réžii. Zvládli sme úvodný vstup do zápasu a podarilo sa nám do súperovej bránky dostať rýchle góly. Ďalej sme hrali veľmi zodpovedne a nepustili sme domáci tím z Prešova do tlaku. V polovici zápasu sme našou zodpovednou hrou prelomili dej zápasu na našu stranu. Dobre sme si udržali koncentráciu, čo bolo aj kľúčovým faktorom tohto zápasu.”

Góly a asistencie: Snipers Bratislava: 5.59- Ondruška Matúš (Ondrejička Adam Martin); 7:28 Pacek Patrik (Marioth Matej); 16:23 Pauhof Tobias (Ponomarenko Bohdan); 20:08 Ponomarenko Bohdan (Sedliak Matej); 23:38 Filípek Dominik (Nikulin Oleksandr); 25:04 Koller Michal (Pacek Patrik); 25:57 Ponomarenko Bohdan (Nikulin Oleksandr); 28:29 Filípek Dominik (Pauhof Tobias); 33:36 Ondruška Matúš (Rak Dominic); 36:44 Ondruška Matúš (Sedliak Matej); 45:34 Pacek Patrik (Ondruška Matúš); 49:33 Ponomarenko Bohdan (Sedliak Matej); 59:47 Pacek Patrik (Martanovič Ondrej)

FBC DAG Prešov: 56:38 Staš Richard (Aštary Kristián)