Ženy v náročnom dvojkole bez zisku bodov.

Naše ženy čelili v 4. kole Hyundai extraligy žien súperkám z NTS FK Nemšová a v 5. kole tímu ŠK 98 Pruské. Ani v jednom zápase sa im nepodarilo získať bod.

V sobotu v prestrelke s Nemšovou sa naše ženy snažili dotiahnuť súpera ale napokon podľahli. Aj napriek bojovnému výkonu to nestačilo na zisk bodov.

Po prvej tretine súperky neváhali už od začiatku a aj napriek vyrovnávajúcemu gólu a premenenému nájazdu sa prvá tretina skončila v prospech Nemšovej 2 : 5.

V druhej tretine sa ženy snažili dotiahnuť stav a zlomiť ho v svoj prospech ale po bohatej streleckej tretine zverenkyne Petra Pauhofa mierili do kabíny za stavu 7 : 10.

V záverečnej tretine to už však Nemšová zlomila definitívne a ukončili zápas v ich prospech výsledkom 9 : 13.

Za najlepšiu hráčku bola v kabíne vybratá Sofia BARANOVÁ.

V nedeľu naše ženy prekvapila “ľadová sprcha” v podaní ŠK 98 Pruské.

Ženy v nedeľu začali výbornou prvou tretinou, kde dokázali vstreliť gól a súpera nepustili do výraznej šance. Prvú tretinu ukončili v náš prospech 1 : 0 .

Avšak druhú tretinu sa súperky naplno rozbehli a potvrdili svoje skúsenosti, keď dokázali otočiť stav na 1 : 5.

V záverečnej tretine naše ženy  síce vstrelili ešte gól, to ale nestačilo napokon už nezvládli tlak súpera a podľahli 2 : 13.

Najlepšou hráčkou zápasu bola Mirka KŠENZULÁKOVÁ.

Najbližšie naše ženy poputujú na výjazd. V sobotu 26.októbra ich čaká ŠK Fbk Kométa Spišská Nová Ves a v nedeľu 27. Októbra FTC Bojkun Trucks Fiľakovo.

Na záver Vám prinášame zhodnotenie zápasov z pohľadu kapitánky Lívie Jurkovičovej.

“Počas tohto víkendu sme odohrali 2 náročné zápasy proti kvalitným súperkám. Sobotný zápas priniesol kopec gólov, čo bolo aj atraktívne pre divákov, žiaľ dievčatá z Nemšovej sa nám nepodarilo prestrielať. Nedeľný zápas bol pre nás o dosť náročnejší, nevedeli sme sa veľmi gólovo presadiť, taktiež sme sa museli vyrovnať aj s vysokou kvalitou a tvrdosťou súpera. Aj napriek 2 prehrám počas tohto víkendu si myslím, že ako nováčik v extralige súperovi nikdy nič nedarujeme zadarmo a bojujeme vždy až do konca. Takéto náročné zápasy nás posúvajú vpred, vieme na čom treba ďalej pracovať a v čom sa zlepšovať. Súperkám ďakujeme za kvalitné zápasy.”