SNIŠK Lido Prírodovedec Bratislava
10:8((2:1, 5:3, 3:4))
ne 13. 10. 2024 13:00 @ SHZ Bratislava, Macron Juniorská extraliga, 5

Juniori úspešní v mestskom derby.

Naši Juniori odohrali v nedeľu mestské derby v podaní 6. kola Macron juniorskej extraligy proti ŠK Lido Prírodovedec. Juniori uchmatli Lidu tri cenné body po strelecky bohatej prestrelke.

Juniori úspešne vkročili do zápasu s Lidom prvým gólom. Napriek bohato strelecky vyrovnanej prvej tretine bol stav tesný ale v prospech našich juniorov 2 : 1.

V druhej tretine juniorský celok získal prevahu a dokázal viesť až s 5 gólovým náskokom. Avšak ku záveru tretiny Lido zvládlo dotiahnuť na stav 7 : 4 .

V záverečnej tretine sa Lidu podarilo vyrovnať na stav 7 : 7. V tej chvíli dokázali juniori splniť pokyny trénera a potvrdiť svoju pozíciu favorita.

Zápas sa skončil výsledkom 10 : 8 a tak si naši Juniori pripísali tri cenné body a v priebežnej tabuľke obsadzujú 2. miesto.

Najviac sa v zápase presadili Tobias PAUHOF s 6 bodmi a Matej MARIOTH s 4 bodmi.

Najbližšie zápasy odohrajú juniori po reprezentačnej prestávke. Pozývame Vás na domáce dvojkolo, ktoré sa uskutoční v sobotu 26. októbra proti FaBK ATU Košice o 17:00 a v nedeľu 27. októbra o 10:00 proti FK Florko Košice. Oba zápasy sa uskutočnia v novom dome športu na Junáckej 6 v Bratislave.

Na záver Vám prinášame rozhovor s Matejom Mariothom - hráčom juniorov aj mužského A tímu

“Až na zaváhanie v druhej tretine sme mali zápas pod kontrolou. Držali sme loptu a boli silní v súbojoch na mantinely, čo sme mali pred zápasom zadefinovane ako hlavne ciele a body našej hry. V presilovke sme ukázali jednoznačnú prevahu, čo považujem za  primárny dôvod nasej výhry. Zápas nám ukázal, čo mame do budúcna zlepšiť. Ďakujeme súperovi za zápas a pokračujeme v príprave na ďalšie stretnutia. “