Osem rokov. Toľko trvalo nášmu klubu, kým sa od svojho vzniku, ktorému predchádzalo zlúčenie troch malých klubov Elfs, Shadows a Falcons vypracoval medzi slovenskú extraligovú elitu. Bolo to osem rokov trpezlivej práce budovania klubu od mládežníckych družstiev cez juniorov až po mužov. Teraz, po ôsmich rokoch môžeme hrdo povedať, podarilo sa, sme extraligový klub!


Cesta do extraligy nebola jednoduchá. Názov klubu Snipers Bratislava sa prvýkrát objavil v štatistikách SZFB v sezóne 2010/2011. V sezóne 2012/2013 sme vyhrali regionálnu 2.ligu a postúpili do 1.celoštátnej ligy. Pri našom prvoligovom debute v sezóne 2013/2014 sme sa umiestnili na šiestom mieste. V nasledujúcich sezónach sme sa umiestnili na piatom a znova šiestom mieste, následne v ďalšej sezóne po vyradení v semifinále celkovo na štvrtom mieste, až prišla sezóna 2017/2018 a v nej postup cez baráž do extraligy.

Najväčšími pamätníkmi klubovej histórie sú Vladimír Roziak, Erik Slušný, Peter Banga, Tomáš Chvála, Roman Kodaj a Dávid Vagaský, ktorí boli pri vzniku Snipers a hrali za mužov už v prvej sezóne existencie klubu v sezóne 2010/2011 v regionálnej druhej lige mužov a boli aj pri súčasnom postupe do extraligy.

O svoje pocity z úspechu a spomienky na dlhú cestu sa s nami podelil hrajúci predseda klubu Snipers Bratislava Vladimír Roziak:

Pocity po postupe sú určite skvelé a partia, ktorú v klube máme to len celé umocňuje a som rád, že sme klub, ktorý si vie každý úspech poriadne užiť, lebo práve o tom je šport. Navyše, motivácie na postup bolo dosť. Nebola to len túžba dokázať, že na to máme a tvrdá drina sa vypláca, ale aj pre všetky deti v klube, ktorým snáď vďaka tomu vybudujeme ešte lepšie podmienky a taktiež za všetkých fanúšikov, ktorí s nami cestovali po celom Slovensku a vďaka ktorým sme sa počas celého play off cítili ako doma bez ohľadu nato, v ktorom meste sme hrali. V neposlednom rade pociťujeme aj úľavu, keďže sme tento rok odohrali najviac zápasov zo všetkých slovenských tímov a už sme to aj trošku cítili v nohách 

Cesta bola určite dlhá ale vždy sme mysleli v prvom rade na dlhodobé ciele. V klube vždy dávame prednosť hráčom, ktorí sú poctiví a chcú na sebe pracovať. Niektoré kluby za posledné roky možno dbali viac na aktuálnu výkonnosť hráčov a podarilo sa im vybojovať extraligu skôr ako nám, no veľa týchto klubov stihlo už aj zaniknúť alebo sme ich predbehli. Preto verím, že nami zvolený prístup sústrediaci sa na mládež a na hľadanie ctižiadostivých hráčov je správny a prinesie ešte veľa ďalšieho ovocia. Dodám ešte, že počas tých ôsmych sezón sa každý rok v klube vytvorila výborná partia a aj keď sezóna nie vždy dopadla podľa predstáv, zakaždým priniesla množstvo skvelých zážitkov, na ktoré dodnes radi spomíname.

Každopádne aj keď máme teraz trochu času na oslavy, zďaleka ešte nie sme na konci cesty a to najťažšie je len pred nami. Máme ešte veľa snov a cieľov, ktoré chceme s klubom dokázať a keďže tie ciele sú väčšie ako len „byť v extralige“ aj tvrdej driny na ich dosiahnutie bude treba vynaložiť oveľa viac, avšak sme na to pripravení a tento malý krôčik nám len pridal ďalšiu motiváciu.“