Máme za sebou základnú časť prvej ligy mužov. V 22 odohraných zápasoch sa nám 17 krát podarilo zvíťaziť, dvakrát sme si po remízach delili body so súperom a len trikrát sme v zápasoch našli premožiteľa. V jedenástich domácich zápasoch sme ani raz neprehrali, len raz sme remizovali. Súperom sme nastrieľali 250 gólov a 117 sme obdržali. Najviac gólov sme súperom nastrieľali v zápase 21.kola proti Zvolenu (23:4) a čisté konto si udržali naši brankári v 6.kole v domácom stretnutí proti Žltému snehu Košice (13:0). Náš hráč Peter Bongo Banga sa stal najlepším strelcom po základnej časti súťaže, keď v osemnástich zápasoch nastrieľal súperom šesťdesiat gólov. Zväz nám nekontumoval žiadny zápas. Aj preto sme po základnej časti so ziskom 53 bodov obsadili prvé miesto, čo je naše historicky najlepšie umiestnenie a vytvorili sme si najvýhodnejšiu štartovaciu pozíciu pred play off.

Toľko suché čísla, dajme teraz priestor predsedovi klubu SNIPERS Bratislava Vladimírovi Roziakovi:

Aké sú pocity po aktuálne skončenej základnej časti sezóny?

Po základnej časti máme najlepšiu možnú východiskovú pozíciu čiže v tíme vládne veľká spokojnosť. Počas sezóny sme síce mali zopár zaváhaní, ale všetky tieto zaváhania prišli keď sme nastúpili len na dve formácie (ešte šťastie, že nemáme B-tím, z ktorého by sme dopĺňali). Čiže jediné negatívum sezóny by som videl v šírke kádra, ktorá by stále mohla byť ešte o niečo lepšia. Ukázali sme však, že keď hráme našu hru, sme najlepším tímom v lige. Predvádzali sme moderný ofenzívny florbal o čom svedčí aj náš vysoký počet strelených gólov a vysoká produktivita našich obrancov. Navyše sa nám aj zvýšila návštevnosť na domácich zápasoch cca o 20% oproti minulej sezóne, čiže aj v tomto ohľade spokojnosť

Čo stojí za týmto zlepšením umiestnenia z minulého roku?

Myslím, že sme zas o niečo herne vyspelejší hlavne po mentálnej stránke. napríklad Bongo alebo David vždy boli lídri tímu ale mávali občas problém v stabilnosti výkonov. Tento rok však obaja podávajú super výkony v každom jednom zápase a patria k najlepším v lige. Taktiež juniori ako Laco a Andrej spravili veľké kroky vpred a v mužskom florbale sú už ako doma a nedá mi nespomenúť Miška, ktorému to konečne začalo padať tak, ako sme to už dlhšie očakávali. Celá filozofia klubu je postavená na tom, že pomáhame hráčom sa zlepšovať a naše dobré výkony sú odrazom práve toho ako pracujeme s vlastnými hráčmi a posúvame ich ďalej.

Aké sú teda ďalšie ciele do play off?

Do play off ideme pochopiteľne len s najvyššími ambíciami ale je dôležité zostať pri zemi a aj keď je to známe klišé, musíme ísť od zápasu k zápasu. Najbližší cieľ je zvládnuť úvodné domáce zápasy a až potom budeme rozmýšľať ďalej.

Keď už je reč o úvodnom kole, mali ste najširší výber súperov a vybrali ste si práve Topoľčany aj napriek tomu, že na výber boli tímy, s ktorými ste mali aj lepšiu bilanciu. Prečo práve táto voľba?

Čo sa týka výberu súpera, netreba za tým hľadať žiadne veľké špekulácie. Nechceli sme nijako kalkulovať a proste sme zobrali tím z ôsmeho miesta. Navyše Topoľčany hrajú ofenzívny florbal, čo nám vyhovuje a sľubuje to aj divácky atraktívne zápasy. Súpera určite nepodceňujeme a dobre sa na neho pripravíme.

V čom bude spočívať príprava na súpera?

Najdôležitejšia bude hlavne psychická príprava. Ako som povedal, keď hráme svoju hru, vieme byť najlepší tím v lige. Ale keď sa nekoncentrujeme, dokážeme klesnúť do priemeru. Dôležité teda bude, aby sme udržali vysoký štandard celých šesťdesiat minút a neboli hlavami už v semifinále. Po hernej stránke nie je dôvod nič meniť a do série pôjdeme s tým čo nám fungovalo celý rok a diváci sa môžu tešiť na rýchly, behavý a ofenzívne ladený florbal s množstvom osobných súbojov a krásnych akcií.

DSC_0770