Pripomeňme si najvýznamnejšie florbalové udalostí nášho klubu za rok 2017.

Rok 2017 sme začali účasťou na zahraničných turnajoch. V Prahe sa začiatkom januára konal 1.ročník turnaja Prague floorball cup. Tohoto nového turnaja sme sa zúčastnili s družstvami v kategóriách B04 a B06. Družstvo v kategórii B04 sa prebojovalo až do B finále. Dve staršie mládežnícke družstvá vycestovali do švédskeho Göteborgu, v ktorom sa konal ďalší ročník najväčšieho mládežníckeho turnaja na svete – Gothia innebandy cup. Tohoto turnaja sme sa zúčastnili vo vekových kategóriách B15 a B18 a domov sme si priviezli vzácnu trofej za víťazstvo v B finále v kategórii B15.


poharr

Vo februári sa skončila základná časť juniorskej extraligy aj mužskej prvej ligy. Juniori sa umiestnili na treťom mieste, muži na štvrtom. Tieto umiestnenia boli pre nich východiskové pre nadstavbovú časť ligy.

Muži vo štvrťfinále porazili družstvo Meteníci Likavka 3:2 na zápasy ale v semifinále narazili na FbC Predátor Sabinov, ktorý už bol nad ich sily a po prehre 0:3 na zápasy ukončili sezónu na konečnom štvrtom mieste.

MUZI_DSC_0795

Juniori vo štvrťfinále porazili FBC Mikuláš Prešov 3:0 na zápasy no v semifinále prehrali s rovesníkmi z Grasshoppers Žilina a po prehre 1:3 ukončili sezónu na výbornom treťom mieste, čo je pre náš klub historicky najlepšie umiestnenie v juniorskej extralige.

juniori bronz extraliga

V apríli dohrali svoje regionálne súťaže aj naše mládežnícke družstvá. V kategóriách od mladšej prípravky po mladších žiakov sa počas sezóny nevedú dlhodobé tabuľky, takže zväz ani neorganizuje Majstrovstvá Slovenska v týchto kategóriách, ale len Turnaj o pohár prezidenta SZFB. Na turnaj sa nepostupovalo, ale len prihlasovalo. Turnaj bol limitovaný počtom 24 klubov. Družstvo staršej prípravky skončilo siedme, mladší žiaci Black obsadili štvrté miesto.

Starší žiaci (ročníky 2002,2003) a dorastenci (2000 a 2001) vyhrali svoje vekové kategórie a stali sa Majstrami Bratislavského kraja.

Ešte v apríli si odskočili družstvá mladšej prípravky, staršej prípravky a mladších žiakov – Orange do maďarského Komáromu, kde sa zúčastnili na turnaji Desef/Fanuc kupa. Domov si prípravkári doniesli strieborné medaily a mladší žiaci skončili štvrtí.

V máji sa v Dolnom Kubíne konali Majstrovstvá Slovenska v kategórii starších žiakov. Naši hráči prešli turnajom ako nôž maslom a s prehľadom ho vyhrali. Obhájili tak pre náš klub titul Majstrov Slovenska z minuloročných majstrovstiev, ktoré sa konali v Dubnici nad Váhom.

msr sz 2017 dk

Dorastenci museli na svoje majstrovstvá čakať až 6 týždňov od posledného zápasu v regionálnej súťaži. Preto sa začiatkom júna v rámci prípravy na MSR vybrali na Ostrava Cup 2017. Spolu s nimi sa tohoto kvalitne obsadeného turnaja zúčastnilo aj družstvo mladších žiakov. Tento turnaj bol pre dorastencov dobrou voľbou, lebo na samotných Majstrovstvách Slovenska v Trenčíne sa stali Vicemajstrami Slovenska, čo je tiež najlepšie umiestnenie nášho klubu v tejto vekovej kategórii.

na titulku

Účasťou na Ostrava cupe naše družstvá plynule prešli z ligovej sezóny do obdobia letných turnajov.

Ďalšími júnovými turnajmi boli brnenský Open game, ktorého sa zúčastnilo naše družstvo mladších žiakov – Black a Slovenský pohár v Topoľčanoch za účasti družstiev mladšej prípravky, staršej prípravky a mladších žiakov – Orange. Všetkým trom družstvám sa podarilo vybojovať si strieborné medaily.

mz bongo

Júl patrí už stabilne turnaju Prague games a našej tradičnej účasti s minimálne tromi družstvami. Tento rok sme sa prihlásili do kategórií B12, B13 a B18.

b12 pg

 b13 pg

Záver letných prázdnin a teda aj mesiaca august patril najväčšiemu slovenskému florbalovému turnaju s medzinárodnou účasťou, Slovak floorball cup, ktorý sme mali doma, v Bratislave. Zúčastnili sme sa ho s družstvami mladších žiakov Orange a Black, dorastencami a družstvom mužov. Muži brali turnaj ako generálku pred nadchádzajúcou sezónou, nakoniec sa lúčili s turnajom až po prehre v semifinále. Dorastenci sa prepracovali len do osemfinále. Najlepšie sa darilo družstvu mladších žiakov Black, ktorí našli svojho premožiteľa až v samotnom finále. K minuloročnému zlatu v kategórii juniorov tentokrát prikladáme striebro v kategórii mladších žiakov.

sfc17 mz black silver

Posledným z turnajov bol septembrový Stupava floorball cup 2017. Zúčastnili sme sa ho v kategórii B05. Naši chlapci si z neho odniesli strieborné medaily.

sfc 2017 mz

Tento rok sa celoštátne ligové súťaže začali hneď v prvých septembrových dňoch. Družstvá juniorov aj mužov majú svoje ligy veľmi dobre rozohrané a zimujú svorne na štvrtých miestach vo svojich súťažiach.

V októbri sa začali aj regionálne mládežnícke súťaže. Už tradične máme svoje zastúpenie v súťaži mladšej aj staršej prípravky, v mladších žiakoch družstvá Black, Orange a Shadows, v starších žiakoch a v doraste.

SNIPERS Bratislava ďakuje všetkým svojim fanúšikom a podporovateľom za ich priazeň. Zvlášť patrí vďaka Vám, rodičom, pretože Vy ste tí, ktorí počas sezóny vodíte svoje deti na tréningy, na zápasy, sprevádzate ich na turnajoch a tým im umožňujete venovať sa ich obľúbenému florbalu.

spolocna 2017

Do roku 2018 si želajme, aby bol aspoň tak úspešný ako ten súčasný a nech sa rady SNIPERS Bratislava rozširujú o ďalších nových členov.