1. liga mužov – súhrn sezóny

Prvoligová sezóna mužov 2016/2017 bola najúspešnejšia v našej krátkej histórii klubu. Po základnej časti súťaže sme do play-off vstupovali zo štvrtého miesta. Vo štvrťfinále sme vyradili družstvo z Likavky ale následne v semifinále sme podľahli družstvu zo Sabinova.

O zhodnotenie celej sezóny aj s výhľadom k tej budúcej sme požiadali trénera Dáriusa Siheľského.

Sezóna 2016/2017 je už minulosťou. Ako s odstupom času hodnotíš vaše účinkovanie v nej?

Budem to hodnotiť tak, ako aj minulú súťažnú sezónu a to kriticky. Súťažná sezóna 2016/2017 bola najúspešnejšia v histórií klubu, ale toto družstvo malo naviac. Je to už druhá sezóna, ktorá nevyšla tak, ako som chcel, pričom si myslím, že to bolo opäť hlavne mojimi zlými rozhodnutiami v kľúčových okamihoch. Tento rok chcem jednoznačne postúpiť do mužskej extraligy a preto budem počas novej súťažnej sezóny vo všetkých trénerských činnostiach na seba ešte tvrdší.

Kedy ste začali, alebo začnete prípravu na novú sezónu a čo v nej plánujete absolvovať?

Prípravu na novú sezónu má na starosti Vladimír Roziak, ktorý je zodpovedný za kondičnú prípravu všetkých potencionálnych hráčov pre A družstvo v súťažnej sezóne 2017/2018.

Blíži sa prestupové obdobie. Aký pohyb v kádri chystáte? Odíde niekto a prídu k vám nejaké posily?

Viem len o odchode Romana Günthera, ktorému skončilo u nás hosťovanie. Roman do nášho kolektívu zapadol a bude nám chýbať. Dúfam, že Romanovi sa u nás páčilo a že bude na nás len v dobrom spomínať. V prípade posíl očakávame len príchod našich hráčov, ktorým vek už povoľuje hrať mužskú ligu.

Čím sa chcete prezentovať v nasledujúcom ligovom ročníku a aké si dávate ciele?

Naším cieľom je jednoznačne postup do extraligy mužov a spravíme pre to všetko.

Pridávame pár štatistických údajov.

Počas základnej časti sme odohrali 22 zápasov, v ktorých sme získali 29 bodov za 14 výhier, 1 remízu a 7 prehier. Skóre sme mali 152:111.

Najproduktívnejším hráčom základnej častise zóny bol Peter Banga so 49 bodmi (32+17). Druhý najproduktívnejší bol Tomáš Chvála so 43 bodmi a tretí bol Roman Günther s 36 bodmi.

Tak isto aj v play-off bol najproduktívnejším hráčom Peter Banga s 9 bodmi (3+6). Druhý bol Jaroslav Šifra so 7 bodmi a tretí Vladimír Roziak tiež so 7 bodmi.