Turnaj splnil očakávania

V dňoch druhého až štvrtého júna sa v Ostrave konal ďalší ročník medzinárodného turnaja Ostrava Cup!!! (tie výkričníky sú súčasťou oficiálneho názvu turnaja). Družstvá SNIPERS sa tohoto turnaja zúčastnili prvýkrát a spätne môžeme povedať, že to bola dobrá voľba. Tréneri pre svoje družstvá hľadali kvalitných súperov, ktorí by ich hráčov poriadne preverili a zároveň by hráči získali drahocenné skúsenosti. Navyše pre dorastencov to bola posledná zápasová previerka pred Majstrovstvami Slovenska. Tieto požiadavky turnaj v plnej miere splnil. Ako bonus bola perfektná organizácia turnaja a aj komfortné ubytovanie v hoteli Park Inn Ostrava.

O krátke zhodnotenie účinkovania našich družstiev sme požiadali pánov trénerov Petra Pauhofa a Tomáša Chválu.

Peter Pauhof, tréner mladších žiakov

Turnaja v Ostrave sme sa zúčastnili po prvýkrát a musím povedať, že to určite nebolo naposledy. Veľmi sa mi páčila organizácia, haly, prostredie… Boli sme milo prekvapení.

Čo sa týka účinkovania mladších žiakov, musím vysloviť úplnú spokojnosť. Turnaj splnil to, do čoho sme išli, získať skúsenosti a odohrať kvalitné zápasy s kvalitnými súpermi na dobrom turnaji v silnej konkurencii 32 tímov.

Samotné účinkovanie hodnotím vysoko pozitívne. Po nešťastnej prehre v úvodnom skupinovom zápase so Šternberkom sme ďalšie dva zápasy vyhrali, v skupine obsadili druhé miesto a postúpili do vyraďovacích bojov. Po prvej prekážke kde sme paradoxne po najslabšom výkone na turnaji postúpili do osemfinále už chalani predvádzali veľmi pekný a kvalitný florbal, najmä v zápase s FBC Přerov, kde sme favorita zápasu dokázali zdolať po perfektnom výkone. Len kúsok nám chýbal aby sme postúpili do bojov o medaily, keď sme napriek prevahe počas celého zápasu nedokázali zdolať Kobylisy a nešťastne inkasovali tesne pred záverom zápasu.

Napriek tomu som však s výkonmi a morálkou družstva veľmi spokojný, keďže sme hrali v kategórii 2004 s 2005kami resp.2006kami. Veľmi radi preto prídeme aj o rok zmerať si sily s výbornou konkurenciou.

Na záver sa už tradične a o to srdečnejšie chcem poďakovať nášmu fanklubu rodičov za neustálu podporu a povzbudzovaniu detí .

Verím, že nás tak perfektne podporia aj na ďalšom turnaji, ktorý nás čaká už onedlho resp.10dní v Brne (Hummel cup) kde nás opäť čaká silná previerka, keďže v našej kategórii je až 51 tímov.

Tomáš Chvála, tréner dorastencov

Turnaj bol braný ako príprava na MSR. Odohrali sme päť kvalitných zápasov a to som aj čakal od tohoto turnaja, takže ja som spokojný. Chlapci troška menej, keďže prehrali vôbec nejaký zápas po dlhej dobe a sú zvyknutí vracať sa z turnajov s pohárom, no náš cieľ sú MSR a tam sa prezentovať hrou na akej dlho pracujeme a verím, že s tým bude aj spojený pekný výsledok.

ostrava cup po