Naše družstvá mladších žiakov SNIPERS Black a SNIPERS Orange sa zúčastnili turnaja o Pohár prezidenta SZFB.

V dňoch od 19. do 21.mája 2017 sa v Trenčíne konal náhradný turnaj za klasické Majstrovstvá Slovenska. Bol vyhlásený pre kategóriu mladších žiakov, ročníky 2004 a mladší. Náš klub sa ho zúčastnil s obomi družstvami, ktoré hrali počas sezóny v regionálnej lige. Neuchýlili sme sa k akumulovaniu kvality do jedného družstva, ale dopriali sme hráčom oboch družstiev zúčastniť sa turnaja. Družstvo SNIPERS Black sa umiestnilo na štvrtom mieste, družstvo SNIPERS Orange na dvanástom mieste.

O stručné komentáre k turnaju sme požiadali oboch trénerov našich družstiev.

Peter Pauhof, SNIPERS Black

Keďže na turnaj o Pohár prezidenta SZFB sa mohol prihlásiť hocikto, zúčastnilo sa ho až 24 družstiev, čo sľubovalo slušnú konkurenciu. Nakoľko sa ale družstvá nenasadzovali, niektorí dostali naozaj silné a vyrovnané tímy už do základnej skupiny. Medzi nimi sme boli aj my a už v skupine boli najmä zápasy s Grasshoppers a ATU skvelou previerkou našich schopností. Zo skupiny sme postúpili z prvého miesta len o skóre a jeden gólik, čo svedčilo o vyrovnanosti našej skupiny.

Keďže systém turnaja bol aký bol, dostali sme sa do prvej šestky, kde sme nešťastne v predĺžení prehrali s neskorším finalistom Dolným Kubínom.

V bojoch o štvrté až šieste miesto sme potom opäť prehrali v predĺžení s družstvom Trebišova, keď sme nedokázali využiť sústavný tlak. V poslednom zápase sme tak museli poraziť domáceho favorita, 1. Fbc Trenčín, čo sa nám po perfektnom výkone a úžasnej podpore nášho fanklubu aj podarilo. S konečným štvrtým miestom som spokojný, vzhľadom na to, že v tíme máme až na jednu výnimku všetko ročníky 2005 a ostávame v tej iste zostave aj v budúcej sezóne.

Turnaj nám dal po hernej stránke veľmi veľa. Horšie to bolo so systémom turnaja, ktorý bol naozaj netradičný a myslím si že veľmi nešťastný. Viaceré veľmi kvalitné tímy sa tak nedostali ani do prvej polovice tabuľky.

Čo sa týka organizácie musím vysloviť veľké poďakovanie organizátorom turnaja. Všetko bolo pripravené a zorganizované na najvyššej úrovni.

Ďalej by som chcel vyzdvihnúť perfektné výkony všetkých rozhodcov na turnaji. Postarali sa o dobrú úroveň turnaja aj po tejto stránke.

Na záver sa chcem poďakovať všetkým rodičom a fanúšikom našej florbalovej rodiny Snipers, ktorí boli úžasní a neprehliadnutelní.“

Peter Banga, SNIPERS Orange

Turnaj v Trenčíne bol prvým ozajstným podujatím, na ktorom sme sa ako Snipers-orange zúčastnili (ak sa nepočítajú smiešne 3+1 turnaje a podobne). V prvom rade ma ale veľmi mrzí v akom počte sme sa na turnaji zúčastnili. Doma ostali štyria dôležitý hráči, ktorí na toto podujatie nemohli prísť z rôznych dôvodov (či už choroba alebo zlé správanie). Akoby toho nebolo málo, tak sa mi na turnaji zranili ďalší traja hráči, ktorí bojovne a so srdcom odohrali tento turnaj. No zranenia ich limitovali. Napriek tomu sme teda na turnaji skončili na dvanástom mieste z 24 najlepších teamov čo na Slovensku v mládeži mame, čo by sa dalo povedať, že bolo nad očakávania. Niekto by možno povedal, že to bol aj „úspech“. No o výsledok mi v konečnom dôsledku až tak nešlo. Mojich chlapcov trénujem rok a pol a najdôležitejšie je pre nich aby dostali kvalitnú zápasovú prax, čo tento turnaj absolútne splnil. Máme pred sebou ďalšie turnaje, ktoré dúfam už odohráme v plnej zostave a naberieme nové skúsenosti.

Nakoniec sa chcem poďakovať všetkým rodičom za skvelú atmosféru a podporu.

Ďakujeme rodičom za možnosť vytvoriť túto fotogalériu